در مجالس رسمی و غیر رسمی چه لباسی بپوشیم

در مجالس رسمی و غیر رسمی چه لباسی بپوشیم

لباس علاوه بر آراستگی و زیبایی بیانگر نوع شخصیت و نگرش شما نیز می باشد، همچنین امروزه بر همگان واضح است که پوشیدن لباس مناسب در موقعیت های مختلف تاثیر بسزایی در موفقیت و پذیرش اجتماعی فرد دارد. پس تلاش کنید در انتخاب لباس وسواس و دقت بیشتری به خرج دهید. ما هم سعی خواهیم کرد با انتشار منظم مقالات آداب لباس پوشیدن شما را آماده مجالس رسمی و غیر رسمی و لحظات شاد و پرانرژی کنیم.

آداب لباس پوشیدن در مهمانی و مجالس رسمی

در متن حاضر سعی می شود به صورت اجمالی به توضیح انواع سبک های لباس بپردازیم.

انواع سبک های لباس عبارتند از:

الف: رسمی

ب: کژوال (رسمی، نیمه رسمی، عام)

پ: اسپرت

آداب لباس پوشیدن رسمی

هنگامیکه صحبت از لباس رسمی می شود منظور پوششی است که در جلسات، سخنرانی ها و میهمانی های رسمی و اداری استفاده می شود که در آقایان صرفا کت و شلوار با رنگ تیره (مشکی و سرمه ای) می باشد.

کژوال رسمی (لباس میهمانی)  :

ستی است که می توان در میهمانی ها و مجالس نیمه رسمی استفاده کرد. این ست از لحاظ هماهنگی رنگ و جنس پارچه بسیار به ست رسمی نزدیک است ولی به گونه ای که از ست رسمی راحت تر باشد.

انتخاب لباس برای مجالس رسمی و غیر رسمی
انتخاب لباس برای مجالس رسمی و غیر رسمی

کژوال نیمه رسمی :

بر خلاف کژوال رسمی تنوع رنگ و جنس بیشتری دارد و همچنین الزامی بر یکسان بودن رنگ و جنس کت شلوار نیست اما همچنان استفاده از کت و شلوار در آن ضروریست.

کژوال عام :

در این ست می توانید کت را حذف کرده و بخش های مختلف لباس را به سلیقه و دلخواه خود تغییر دهید، همچنین می توانید از انواع پیراهن، تیشرت و شلوارهای کتان و جین ستهای مختلف فراهم کنید.

لباس اسپرت :

بر خلاف تصور عامه که لباس ست اسپرت را همان کژوال عام می دانند باید گفت ست اسپرت لباسی است که صرفا برای ورزش استفاده می شود ( مانند آنچه ورزشکاران در میادین ورزشی می پوشند).

نویسنده مطلب کاوه خدیوی :
کارشناس علوم سیاسی مدرس دوره های خلاقیت، آداب معاشرت، team work و مهارتهای زندگی مدرس مرکز پرورش استعدادهای درخشان و مرکز ملی پژوهشهای دانشجویی مشاور فروش و بازایابی، از صفحه اینستاگرام کاوه خدیوی دیدن فرمایید

https://www.instagram.com/globaletiquette

5/5 - (2 امتیاز)