روش های از بین بردم غبغب

روش های از بین بردن غبغب

غبغب چیست و راه های از بین بردن غبغب چیست؟ چه ورزش هایی برای از بین بردن غبغب مناسب است؟ توصیه مجله اینترنتی خرید ناب بر ریاضت است. ریاضت به گفته حکمای طب سنتی یعنی ورزش و بهترین ورزش هم پیاده روی است.

کمتر برنج بخورید

افرادی که از نظر ژنتیکی زمینه ابتلا به غبغب را دارند، بهتر است یا برنج نخورند یا برنج سبوس دار میل کنند، زیرا سبوس جلوی تجمع چربی در ناحیه غبغب را می گیرد.

ابن سینا نیز برای رفع چربی غبغب، حمام خشک را توصیه کرده است که امروزه از آن به سونا تعبیر می شود. سونای خشک به شرطی که بیش از ۸ دقیقه ادامه نیابد، می تواند در رفع چربی ناحیه زیر چانه همراه دیگر ملاحظات مثل ورزش و رعایت تغذیه، مفید باشد.

ورزش مناسب غبغب

تمرین های زیر به رفع چربی غبغب کمک خواهد کرد:

۱- سر و گردن را صاف نگه دارید، فک پایین را جلو بکشید، سرتان را تا جای ممکن عقب ببرید و به سقف نگاه کنید. دهانتان را تا جای ممکن باز کنید و همزمان فک پایین را به سمت جلو بکشید. آرام دهانتان را ببندید و سر را به حالت عادی برگردانید. این تمرین را ۱۵ – ۱۰ بار یا تا زمانی که ماهیچه های اطراف فک خسته شوند، ادامه دهید.

ورزش مناسب غبغب
ورزش مناسب غبغب

۲- سرتان را عقب ببرید و به سقف نگاه کنید. لب پایین را بکشید و لب بالا را به کمک آن پوشش دهید. فک پایین را به سمت بالا بکشید، به طوری که احساس کنید عضلات گردن کشیده می شود. این وضعیت را برای ۵ ثانیه حفظ کنید. بعد عضلات را شل کنید و سر را به وضعیت طبیعی برگردانید. این تمرین را ۵ مرتبه یا تا زمانی که عضلات گردن و فک خسته شوند، ادامه دهید.

۳- سرتان را صاف نگه دارید و روبه رو را نگاه کنید. زبانتان را تا جای ممکن بیرون بیاورد و پایین بکشید و سعی کنید با نوک زبان چانه را لمس کنید. ۳۰ ثانیه یا تا زمانی که حس کنید ماهیچه های پشت زبان و چانه می سوزد، در این وضعیت بمانید. زبان را بالا بیاورید تا استراحت کند و دوباره این تمرین را ۵ – ۳ مرتبه تکرار کنید.

اما اگر روش های بالا جواب نداد حال به دنبال روش های جراحی بروید.

ساده ترین و موثرترین روش در حال حاضر ساکشن است. لیزر لیپولیز یا کرایولیپولیز، درمان های کمکی هستند که اصل کار آنها نیز ساکشن است.

جمع بندی نهایی

پیشنهاد مجله اینترنتی خرید ناب به شما این است که بهتر است بدانید که هیچ داروی گیاهی برای رفع غبغب وجود ندارد. انجام تمرینات ورزشی، رعایت رژیم غذایی و در نهایت کمک گرفتن از روش هایی مثل مزوتراپی و لیپولیز بهترین روش هایی هستند که برای رفع این مشکل اثر بخش خواهند بود. گاهی اوقات ایجاد غبغب زمینه ارثی دارد و در اثر کوچک بودن اندازه چانه یا شل شدن پوست ایجاد می شود. در این مواقع نیز می توانید با مشورت پزشک و انتخاب روش صحیح برای رفع این مشکل، از شر غبغب صورت خود راحت شوید. با حذف غبغب می توانید داشتن چهره ای متفاوت و زیباتر را تجربه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)